Copywriter & Manager Proiecte de Marketing

Chisinau, Moldova
Full Time
Marketing
Experienced
Despre noi:

Suntem o companie digitală telecom, dedicată furnizării de servicii și produse de top clienților noștri. Echipa de Comunicare Marketing joacă un rol vital în conectarea brandului cu publicul său. Suntem în căutarea unei persoane talentate pentru a se alătura echipei noastre și a contribui la succesul nostru comun.

Prezentare generală a poziției:

Copywriterul & Specialistul în Marketing va fi un membru cheie al echipei de Comunicare Marketing, responsabil pentru crearea de conținut în engleză, română și rusă, precum și pentru gestionarea mai multor proiecte de marketing.

Responsabilități:

Copywriting – responsabilitate de bază:
•    Creează conținut captivant și accesibil în engleză, română și rusă pentru diverse canale de marketing,        inclusiv web, social media, notificări SMS, newsletter, app content, materiale tipărite și campanii publicitare.
•    Editează și corectează conținutul pentru a asigura acuratețea, consistența și calitatea acestuia.

Specialist Marketing – responsabilitate secundară:
Persoana va asigura coordonarea proiectelor de zi cu zi sau sarcini cu complexitate redusă:
•    Planifică, gestionează și execută proiecte de marketing în colaborare cu echipa de Comunicare Marketing.
•    Colaborează îndeaproape cu owner-ii de produse și clienții interni pentru a înțelege cerințele și obiectivele proiectului.
•    Coordonează cu designeri, echipa web și alți membri pentru a livra proiecte la timp și în limita bugetului.

Calificări:
•    Studii superioare în Marketing, Comunicare, Jurnalism sau domeniu similar.
•    Experiență dovedită în poziție de copywriter, cu abilitatea de a scrie în engleză, română și rusă.
•    Experiență în gestionarea proiectelor de marketing.
•    Abilități de comunicare și relaționare interpersonală.
•    Cunoașterea instrumentelor și platformelor de marketing digital.

Abilități:
•    Abilități excepționale de scriere, editare și corectare în engleză, română și rusă.
•    Abilități de gestionare a proiectelor.
•    Gândire creativă, cu abilitatea de a genera idei și soluții inovatoare.
•    Atenție la detalii, cu accent pe calitate și acuratețe.
•    Competență în Microsoft Office Suite (Word, Excel, PowerPoint) și software de marketing (de ex., Adobe Creative Suite, Google Analytics, etc.).

Prin aplicare, vă exprimați acordul privind procesarea datelor dvs cu caracter personal și păstrarea acestora pe un termen de 12 luni din data aplicării.

Подавая заявку, Вы выражаете свое согласие относительно обработки Ваших персональных данных и их хранения в течение 12 месяцев с даты подачи заявки.

By applying, you express your agreement regarding the processing of your personal data and their retention for a period of 12 months from the application date.

Required*
We've received your resume. Click here to update it.
Attach resume as .pdf, .doc, .docx, .odt, .txt, or .rtf (limit 5MB) or Paste resume

Paste your resume here or Attach resume file